جستجوی پزشکان

نحوه مراقبت از خود

نحوه مراقبت از خود
۱۳۹۷-۰۷-۰۱

نحوه مراقبت از خود

این فصل میزان بالای تنش وخستگی در بین کاکنان EMS را نشان می دهد و اطلاعاتی در اختیار شما می گذارد تا تشخیص دهید چه زمانی تنش و استرس بر شما یا اعضای گروه  EMS تأثیر می گذارد .فهرست های مفیدی از نشانه های پاسخ های کوتاه مدت وطولانی مدت به استرس وجود دارد،بنابراین شما می توانید دریا بید چه زمانی خودتان یا عضو گروهتان ممکن است به حمایت یا کمک پزشکی نیاز داشته باشید. همانطور که هیچ دردی در قفسه سینه در بیمارانتان نباید از نظر دور بماند ،نشانه های استرس هم باید تشخیص داده شده واقدام مقتضی درباره آنها انجام شود تا شغل یا حتی زندگی یک عضو گروه یا خودتان حفظ شود. در مدت زمان کوتاهی که  EMS به وجود آمده است ،گام های بلندی در جهت پیشرفت مراقبت های بیماران برداشته شده است . به هر حال ،با نگاه به گذشته به نظر می رسد که پیشرفت های زیادصورت گرفته ،با صرف هزینه ای زیاد،به دست آمده باشند. تقریباٌهمه تلاش های ما بر پیشرفت تربیت و آموزش و عملکرد میدانی گروه های امداد میدانی متمرکز شده است .متأسفانه، توجه کمی به سلامت امداد گران شده است. استرس وخستگی امدادگر ،یک مشکل عمده در سر تاسر این حرفه ،بوده وهست .با این که مشکل در بین کسانی که از طریق بخش های امدادرسانی داو طلب مشغول کارند،بزرگتراست ، ولی امدادگران تمام وقت  EMS هم از این مشکل در امان نیستند. گذشته از چند مورد بررسی عمومی ،تحقیقات محدودی در این باره در دسترس است.با وجود فقدان آزار دهنده تحقیقات ،ما در حال کسب آگاهی های بیشتر درباره این جنبه مهم در طب پیش از بیمارستان هستیم . در سال های اخیر ،سلامت امدادگر ،بالاخره مورد توجه واقع شد. با این که این تلاش ها مدت زیادی طول کشید،ولی حداقل باید شکرگزارباشیم که این کارها انجام شده است. در حقیقت ، همه فن آوری ، فنون و مداخلات درمانی ،بدون امدادگران سالم وتطابق یافته ، ناچیزند. اقدامات پزشکی پیش از بیمارستان ، غالباٌ در شرایطی پویا و ناپایدار صورت می گیرند. خطرات وتهدیدات بالقوه نسبت به امنیت و سلامت امدادگران شایعند. تشخیص دادن و داشتن توانایی برای کنترل ، برطرف کردن یا کارکردن در کنار این خطرات ، مهارت های ضروری هستند که باید کسب شوند. برخی خطرات که امکان مواجهه با آنها وجود دارد .

 • صحنه های خطرناک اورژانس –اورژانس ها می توانند در هر نقطه وهر زمانی رخ دهند- بزرگراه ها،مشروب فروشی ها ،جایگاه های ساختمان سازی وکارخانه ها،
 • آب وهوای طوفانی – شرایط آب وهوایی نامساعد،ممکن است عامل یا تسهیل کننده وضعیت اورژانس بوده باشد وممکن است فعالیت های مراقبتی بیمار را دشوارکند.
 • مواد خطرناک -هزاران ماده شیمیایی یا دیگر موادخطرناک به طور معمول حمل ونقل واستفاده می شوند. داشتن اطلاعات کابردی درباره این مواد ومنابع اضافی که ممکن است مراقبت ایمن وبی خطر از بیمار را تسهیل کنند،ضروری است.
 • وسایل نقلیه ای که خوب تعمیر نشده اند-پیش بینی این که بیمار بعدی کی وکجا پیدا خواهد شد،غیر ممکن است. وسیله نقلیه اورژانسی شما باید از عهده انتقال ایمن وبی خطر گروه EMS وبیمار برآید.
 • خطرات آتش سوزی و انفجار –آزمایشگاه های پنهانی داروسازی به ویژه آنهایی که در تجارت مت آمفتامین فعالند،خطرناک ترین صحنه های مراقبت از بیماران رابه وجود می آورند . مواد شیمیایی پیش ساز ومحصولات پس مانده ،فهرستی از موادمنفجره ،سرطان زا و ترکیبات محترقه یا قابل اشتعال را تشکیل می دهند.اگر این مواد هم برای ایجاد خطر کافی نباشند،افراد حاضر در صحنه غالباٌبدبین و کاملاٌ مسلح هستند؛ شرایطی مرگبار برای امدادگران با امادگی کم.
 • مردم –وقتی سختی ها زیاد می شود ،قدرت قضاوت و ادراک کم می شود واین مسأله مردم را به خطرناک ترین و دشوار ترین جنبه هر صحنه اورژانس تبدیل می کند. علاوه بر چالش های فهرست شده فوق ،ملاحظات دیگری هم برای امدادگری که می خواهد بیش از ۶ ماه در EMS بماند ،وجود دارد، این ملاحظات عبارتند از:
 • کنترل استرس
 • آمادگی بدنی
 • کنار آمدن با مرگ ومیر
 • عادت به تغذیه ناکافی
 • محرومیت از خواب
 • سوء مصرف الکل ومواد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نکات مشابه

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکوی قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

درمان در خانه

سرم تراپی و تزریق سرم در منزل

ویزیت متخصص در منزل

futbalove dresy na predaj maglie calcio online billige fotballdrakter Billiga Fotbollströjor Barn billige fodboldtrøjer basketbalové dresy tanie koszulki piłkarskie maillot de foot personnalisé fussballtrikots günstig Fotbalove Dresy

This is a demo store for testing purposes — no orders shall be fulfilled. رد کردن