جستجوی پزشکان

منیزیم

منیزیم
۱۳۹۷-۰۶-۲۰

منیزیم 

منیزیم یک الکترولیت است که بطور طبیعی در بدن یافت می شود. اثر درمانی اصلیش عملکرد آن به عنوان یک تضعیف کننده سیستم عصبی مرکزی می باشد. وقتی بدن سطوح ناکافی منیزیم دارد، احتمال مشاهده ریتم های قلبی نامطلوب به طور متناوب وحتی حمله قلبی شایع است . برای بیماران در VF ،سطوح پایین منیزیم (هیپومنیزیمی )،می تواند قلب را نسبت به درمان های معمول غیر حساس ،یا تأثیر ناپذیر (مقاوم )کند. تجویز IV منیزیم ،احتمال عوارض را در بیماران مبتلا به حمله قلبی کم می کند . همچنین به نظر می رسد که منیزیم از بروز VT یا VF در بیماران جلوگیری می کند وبه این ترتیب احتمال حمله قلبی ناگهانی را نیز کم می کند . منیزیم در درمان یک تاکیکاردی بطنی غیر معمول به نام تورسادوپوئن نیز استفاده می شود.علیرغم این اثرات درمانی مطلوب ،در حال حاضر اطلاعات کافی وجود ندارد که منیزیم را به جایگاه داروهای خط اول قبل از بیمارستان ببرد . بنابراین ، این دارو در برخی سیستم های EMS در جعبه های دارو یی باقی می ماند.

مورفین 

درد قفسه سینه وافزایش اضطراب ،علا یم ونشانه های شایع در بیماران قلبی هستند. در مجموع ،آنها ،بیمار را بیشتر به سوی حالت «جنگ یا گریز» سوق می دهندکه به افزایش حجم کار قلب می انجامد- شرایطی نامطلوب برای قلبی که بد کار می کندیا آسیب دیده است.

مورفین به خاطر اثرات ضد درد بالقوه اش یک داروی انتخابی در شرایطی است که تعدیل سریع اضطراب وکنترل سریع درد ضروری به نظر می رسند. همچنین این دارو اثرات گشادکنندگی عروقی محدودی دارد،که به کاهش پیش بار قلب کمک می کند.

عوارض جانبی بالقوه 

مورفین به عنوان یک مخدر طبقه بندی می شودکه باعث تضعیف سیستم عصبی مرکزی می شود. همراه با آن تضعیف تنفس نیز رخ می دهد-یکی از نگران کننده ترین عوارض جانبی .این مهم است که مراقب افت فشار خون واحتمال تضعیف سیستم عصبی مرکزی ،تهوع و استفراغ باشید.

دوزاژ

به خاطر تضعیف CNS ،توقع داشته باشید که مورفین در دوز های متعدد وکم ،معمولاٌ ۲تا۵ میلی گرم در هر دوز ،داده شود. حداکثر دوز مجاز ،بستگی به دستورالعمل محلی دارد.اگر موفین خیلی زیادی تجویز شودوبیمار بیش از حد دچار افت فشار گردد، نالوکسان (نارکان ) می تواند در دوزاژ ۴/. تا ۲ میلی گرم تجویز شود تا این اثرات فوراٌبرطرف شود.با این که این برگردان ، افت فشار را برمی گرداند، ولی منتظر باشید که اضطراب ودردقفسه سینه هم برگردند.

نیتروزاکساید

کاربرد نیتروزاکساید برای کنترل درد واضطراب در بیمار قلبی در مقایسه با بیشتر داروهایی که تاکنون مورد بحث قرار داده ایم ، منحصر بفرد است ،چرا که این دارو به وسیله خود بیمار قابل تجویز است.نیتروزاکساید یک گاز استنشاقی است که معمولاٌ در یک غلظت ۵۰/۵۰ از اکسیژن ونیتروزاکساید تجویز می شود. بیماران ماسک را روی صورت خود نگه می داند وتنفس می کنندومعمولاٌظرف ۱تا۲ دقیقه ،تخفیف درد را احساس می کنند. اگر نیتروزاکساید بیش از حد استنشاق شود،ممکن است بیماران خواب آلود شده ،ماسک را بیندازند،که باعث می شود اثرات نیتروزاکسایدسریعاٌ از بین بروند. گروه ALS ممکن است از شما بخواهد که استفاده از نیتروزاکساید را پیش از تجویز به بیمار توضیح دهید، در حالی که گروه ACLS در حال ادامه دیگر اقدامات یا دارو درمانی ها هستند.

دوپامین 

یکی از منحصر بفردترین مواردی که در جعبه دارویی مراقبت های قلبی یافت می شود،دوپامین است .این عامل یا تنگ کننده عروقی اینوتروپیک انتخابی ، بیش از همه ،برای افزایش فشار خون بیمار به کار می رود.

دوزاژ وتجویز

دوپامین معمولاٌ به کیسه مایع IV اضافه می شودوبا Pi&&yback IV تجویز می شود که اجازه تجویز ممتد دارو در محدوده دوزهای توصیه شده را می دهد.

نکته مهم

اثرات دوپامین روی سیستم قلبی عروقی وابسته به دوز هستند که این بدان معناست که اثرات به شکل مشخصی در دوز های مختلف ، متفاوتند. وقتی دارو در دوزهای کم داده می شود،دوپامین جریان خون مغز ،کلیه ها ومزانتر را افزایش می دهد. با افزایش دوز ،دوپامین شروع به انقباض عروق وافزایش برون ده قلبی می کند که این امر متعاقباٌ به افزایش فشار خون می انجامد. در شرایطی که فشار خون به شکلی ناکافی پایین باقی می ماند، یک دوز بالا از دوپامین داده می شود. با این که این کار یک افزایش سریع وقابل توجه در فشار خون ایجاد می کند ولی کلیه ها به شکلی نامطلوب تحت تأثیر قرار می گیرند وبه طور بالقوه آسیب می بینند.همانند برخی از داروهای دیگر ،د.پامین حجم کار قلب را زیاد می کند. با این حال ،نیاز به حفظ فشار خونرسانی کافی ، در این شرایط اولویت می یابد .

موارد مصرف 

توقع داشته باشید که ببینید دوپامین عمدتاٌ برای بیماران در شوک کار دیوژنیک که یک وضعیت قلبی تهدید کننده حیات است،به کار می رود.شاخص احتمالی شوک کاردیوژنیک ،ضربان قلب افزایش یافته ،معمولاٌ بیش از ۱۱۰ تا ۱۲۰ ضربه در دقیقه ویک فشار خون پایین با فشار سیستولیک حدود &60mmH یا کمتر می باشد. وقتی این عدم تطابق بین ضربان قلب و فشار خون در زمینه یک حمله قلبی به وجود می آید، غالباٌعلت ،شوک کاردیوژنیک می باشد.وقتی نیاز هست که فشار خون بیمار افزایش پیدا کند، انتخاب های درمانی شامل اضافه کردن مایعات یا منقبض کردن عروق خونی است. EMT-B می تواند با منترل دقیق و مداوم صدا های ریوی که می تواند نمایانگرتجویز بیش از مایعات باشندفدر این امر ، کمک کند.

 

 

نکات مشابه

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکوی قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

درمان در خانه

سرم تراپی و تزریق سرم در منزل

ویزیت متخصص در منزل

futbalove dresy na predaj maglie calcio online billige fotballdrakter Billiga Fotbollströjor Barn billige fodboldtrøjer basketbalové dresy tanie koszulki piłkarskie maillot de foot personnalisé fussballtrikots günstig Fotbalove Dresy