جستجوی پزشکان

قانون دسترسی عمومی به دفیبریلاسیون

قانون دسترسی عمومی به دفیبریلاسیون
۱۳۹۷-۰۷-۰۱

قانون دسترسی عمومی به دفیبریلاسیون

یکی از زمینه هایی که در مراقبت های قلبی اورژانس ،به سرعت در حال رشد است،تلاش های قانونگذاری مربوط به دسترسی عمومی به دفیبریلاتورهاست . خیلی از ایالت ها مقرراتی را که قوانین ومقررات گودساماریتان قصد انجام آن را دارند، یا تصویب کرده اند یا در حال تصویب آن هستند،ولی در این مورد بر دفیبریلاسیون با استفاده از دفیبریلاتورهای خارجی خودکار (AEDs ) ، متمرکز هستند . در برخی موارد ،عبارتی درباره AEDs به قوانین ومقررات جاری گودساماریتان اضافه شده است. همچنان که دسترسی به این شگفتی های فن آوری افزایش می یابد، امیدهایی وجود دارد که مصونیت ایجاد شده به وسیله این قوانین ومقررات گودساماریتان /AED ،کسانی را که با AED سرو کار دارند،تشویق کند تا بیمار دچار حمله ناگهانی قلبی را با این وسیله ،تحت مراقبت قرار دهند.با توجه به تحقیقاتی که هم اینک درباره دفیبریلاسیون زودرس وجود دارد،بسیاری براین باور هستند که کوتاه کردن زمان بین حمله قلبی ودفیبریلاسیون ،می تواند مهم ترین پیشرفت در مراقبت های قلبی اورژانس باشد. این باور درکنار قابلیت اعتماد این وسیله ،کابرد آسان وهزینه کم ،نوید بخش یک آینده خوب در رابطه با کاهش مرگ ومیر وناخوشی در بیماران با حمله ناگهانی قلبی ،می باشد . بسیاری باور دارند که به زودی، AED ،همانند کپسول آتش نشانی فراگیر وآماده استفاده خواهند بود،به ویژه در نقاطی که گروه های بزرگی از مردم جمع می شوند، همانند دفاتر ،مدارس ،ورزشگاه ها وسالن های نمایش . استفاده گسترده از AEDs همچنین می تواند فایده ویژه ای برای مراکز BLS داشته باشد که به ساکنان مناطق روستایی آمریکا که بسیاری از انها به اندازه ۲۰ دقیقه یا بیشتر از کاکنان ALS فاصله دارند ، خدمت رسانی می کنند. در این شرایط خاص ،بقای بیمارانی که خارج از بیمارستان دچار حمله شده اند،وقتی که دفیبریلاسیون در دسترس نیست ،تقریباٌ صفر است.

وصیت نامه ها 

وقتی که وصیت نامه ها برای اولین بار به وجود آمدند، معمولاٌ به صورت پیش نویسی بودند که بدون هیچ دخل وتصرفی از سوی بیمار ،به امضای وی می رسیدند! به طور شایع ،بیماران در آن هنگام از نظر ذهنی ،ظرفیت و توانایی لازم برای تصمیم گیری درباره مراقبت خود را نداشتند.تصمیم گیران جانشین ،با داشتن مدرکی به نام وکالت نامه مدت دار ،براساس باورشان مبنی بر این که اگر بیماران قادر به تصمیم گیری دباره خود بودند،چه می خواستند ،دباره مراقبت واحیای آنها تصمیم می گرفتند. با گذشت زمان ،مفهوم وصیت نامه ها گسترده شده ودر بعضی موارد ،از نظر قانونی ،تصمیم یا تمایلاتی را که در گفتگوهای بین بیمار واعضای خانواده ،پزشک وگاه حتی دوستان ، ابزار شده را هم در بر می گیرد. قوانین و مقررات مربوط به وصیت نامه ها و وصیت مبنی برعدم احیاء (DNRs ) از یک ایالت به ایالت دیگرفرق می کنندو دارای اسامی وعناوین مختلفی هستند.بی تردید،وصیت نامه های مکتوب که حاوی تمایلات و خواسته های ویژه بیمار باشند وزمانی که هنوز بیمار از نظر ذهنی واجد صلاحیت است، نوشته شده باشندفدر دیدگاه سیستم محاکم قضایی فمطلوب ترین ونافذترین مدارک تلقی می شوند. متأسفانه ،به شکل بسیار شایعی ،EMS ،تنها زمانی که به یک صحنه اورژانسی حمله قلبی پاسخ می دهند به آنها گفته می شود که یک وصیت نامه به ویژه از نوع DNR از قبل توسط بیمار امضا شده است. اگر این مسأله درست باشد،کارکنان EMS باید فکر کنند«چرا اگر بیمار مایل به احیاء شدن نبوده ، EMS فراخوانده شده است؟» صرف نظر ازاین مسأله ،در سر صحنه ،گروه  EMS مواظف به اقدام و مراقبت از بیمار می باشد. مگر آن که از نظر قانونی این وظیفه از آنها سلب شده باشد. یک وصیت نامه امضا شده ومعتبر که حاوی دستور DNR باشد،به این مسأله کمک خواهد کرد. با این حال ،جز در مواردی که یک مدرک واقعی وبه چاپ رسیده DNR موجود است ،گروه EMS باید به انجام مراقبت ها بپردازد.حتی اگر یک عضو خانواده یا دوست نزدیک بگوید چنین مدرکی وجود دارد،گروه EMS باید مدرک را عیناٌ در اختیار داشته باشدو اطمینان دادن شفاهی از سوی خانواده مبنی بر وجود آن ،در دادگاه پذیرفته شده نیست . هر کس ادعا می کند چنین مدرکی وجود دارد،باید آن را ارائه کند.در شرایط یک حمله قلبی ،هر یک دقیقه که بدون نبض و تنفس می گذرد ،احتمال عدم موفقیت احیای بیمار بدون نقص عصبی عمده را ،افزایش می دهد، اگر بیمار اصلاٌ قابل احیا باشد. اعضای گروه EMS ،فرصت ندارند مراقبت از بیمار را به تأخیر بیندازید تا دنبال یک وصیت نامه که ادعا شده وجود دارد،بگردند. زمانی که صرف چنین کاری شود،مراقبت های بیمار را به مخاطره انداخته واحتمال نتیجه ضعیف ویا مرگ (عدم احیای ) بیمار را افزایش می دهد واگر ظرف زمان مناسبی ،هیچ مرکی پیدا ویا ارائه نشود،آنگاه  EMS ،به خاطر تأخیر یا عدم انجام مراقبت ها ،سهل انگار شناخته خواهدشد. بنابراین ،اگر یک وصیت نامه معتبر در همان لحظه ، قابل ارائه نبود،فعالیت های مراقبتی بیمار راآغاز کنید. اگر وصیت نامه یا DNR ارائه شد،یک تفر از گروه شما می تواند باپزشک مرکز تماس گرفته و آنچه را پیش از ارائه مدرک انجام شده ،بازگو کندوپزشک مرکز می تواند دستور ختم تلاش های مربوط به احیا را صادر کند.در صورتی که مدرک ارائه شده ،امضا نداشته باشد، دستکاری شده باشدو یا به هر دلیل مشکوک به نظر برسد،بهتر است به مراقبت از بیمار ادامه دهید. وقتی شک دارید،کد بزنید.

 

 

 

 

 

 

 

نکات مشابه

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکوی قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

درمان در خانه

سرم تراپی و تزریق سرم در منزل

ویزیت متخصص در منزل

ارسال شده در مطالب پزشکی
futbalove dresy na predaj maglie calcio online billige fotballdrakter Billiga Fotbollströjor Barn billige fodboldtrøjer basketbalové dresy tanie koszulki piłkarskie maillot de foot personnalisé fussballtrikots günstig Fotbalove Dresy