جستجوی پزشکان

فعال کننده های سیستم عصبی

فعال کننده های سیستم عصبی
۱۳۹۷-۰۶-۲۳

فعال کننده های سیستم عصبی

(The Hi&h  Road ) 

برآوردهای مربوط به مصرف کوکائین نشان می دهدکه میلیون ها آمریکایی ، مصرف کننده منظم آن هستند. خلوص این ماده در شکل طبیعی اش به صورت برگ های کوکا ، تنها حدود %۲ است . هنگامی که بهصورت هیدروکلرید کوکائین در آید،خلوص این محصول به %۱۰۰ می رسد. کوکائین به شکل پایه آزاد یا کوکائین «کرک » هم ، خلوص بالایی دارد.سمیت کوکائین برای هر فرد،متفاوت است وبستگی به ترکیب خلوص ،مقدار مصرف شده وشیوه مصرف دارد. برای مثال پودر کوکائین که استنشاق می شود،چندین دقیقه بعد ، اثراتش را ظاهر می کند،در حالی که استنشاق تنها یک «پک » کوکائین کرک از طریق یک پیپ ،می تواند پاسخ فیزیولوژیک فوری ،ظرف کمتر از ۱۰ ثانیه ایجادکند. افزایش سریع در ضربان قلب وفشار خون شایع است، همانطور که درد قفسه سینه شایع است وغالباٌ این مسأله باعث تماس وفراخوان EMS می شود. با مصرف کوکائین ،فشار برقلب ،ریه ها ومغز زیادمی شودواین باعث افزایش احتمال سکته مغزی ،تشنج ومشکلات قلبی می شود. احتملاٌ مرگبارترین واکنش ناشی از مصرف کوکائین ، کاهش جریان خون به قلب به خاطر اسپاسم های عروقی است که می تواند شریان های کرونری را مسدود کند. این .اکنش می تواند شریان کرونری ندارد، باعث انفارکتوس عضله قلبی شود. درکسانی که از قبل مشکلات قلبی دارند وکوکائین به آسانی می تواندباعث بروز یک اورژانس قلبی وتماس با ۱-۱-۹ شود. علایم ناشی از مصرف کوکائین ،با رفع اثرات دارو که معمولاٌ در ۴۵ تا ۶۰ دقیقه صورت می گیرد ،غالباٌ بر طرف می شوند. با این حال افزایش مقدار کا قلب ودر نتیجه مصرف اکسیژن بیشتر ، به همراه درد قفسه سینه واضطراب وترس فراوان ،ممکن است باعث تماس وفراخوان EMS شود. وقتی با یک اورژانس قلبی روبرو می شوندکه احتمالاٌ ، ناشی از دارو می باشد، باید تقاضای ALS کنید. در صورتی که بیمار دچار حمله قلبی شده است ، فیبریلاسیون بطنی ، شایع ترین ریتم قلبی در آن لحظه می باشد. دفیبریلاسیون سریع و اجرای خوب کد BLS ،بهترین اقداماتی است که به بیمار شانس بیشتری برای بقا می دهد.

Desi&ner   Dru&s (ترکیبات جدید )

داروهای زیادی ، چه قانونی وچه غیر قانونی ، به آسانی در دسترس هستند که هم از نظر اثرات ، شبیه کوکائین وآمفتا مین ها هستند.بسیاری از ضد احتقان های بینی وکمک های رژیمی ،در این دسته جای می گیرند.desi&ner   dru&s ترکیباتی هستند که در آزمایشگاه های مخفی تغییر پیدا کرده اند تا قوی تر شوند و یا مشمول قوانین جاری مربوط به داروها نشوند . تصویب قانونی مربوط به &desi&ner  dru در اوایل دهه ۱۹۸۰ ، گریزگاه قانونی را که این دارو سازان پنهانی ،از آن استفاده می کردند، مسدو د کرده ولی در پاکسازی خیابان ها از این داروها چندان مؤثرنبوده است. آزمایشگاه های مت آمفتامین ، یکی از خطرناکترین صحنه هایی هستند که کارکنان EMS ممکن است به دلایل ، مواد شیمیایی قابل اشتعال وسمی ، محصولات فرعی سرطان زا که در فرایند تولید دارو به وجود می آیند و اعضای مسلح گروه های تجارت مواد می باشند.هردارویی که سرعت ضربان قلب را زیاد کند، نیاز قلب به اکسیژن را هم زیاد می کند. بنابراین ،تجویز غلظت های بالای اکسیژن وتلاش برای کاهش اضطراب بیمار ،هر دو از اقدامات EMT-B هستند که می تواند مفید باشد.

تضعیف کننده های سیستم عصبی 

(The  Low   Road ) 

در چند سال اخیر ، مواد مخدر (به ویژه هروئین ) عمده ترین داروهایی بوده اند که در مصرف کنندگان مواد تضعیف کننده سیستم عصبی ،باعث حمله قلبی شده اند. این داروها می توانند به طور طبیعی وجود داشته باشند،مثل تریاک و هروئین . یا این که مواد مخدر صناعی باشند،مثل فنتانیل و مپریدین (دمرول ). در هر دو مورد، این مواد ،همگی تضعیف کننده CNS هستند وممکن است سرعت تنفس را در مصرف کنندگان به حدی آهسته کنند که عمیقاٌ دچار هیپوکسی شوند. در اینجا نیز ،وقتی نیاز قلب به اکسیژن برآورده نمی شود،قلب تحریک پذیر می شود و انواع تغییرات در ریتم قلبی ، پدیدار می شود.وقتی سرعت ضربان قلب ، کند می شود، منتظر افت فشار خون نیز باشید. مواد مخدر ، همچنین باعث اتساع عروق می شوندکه این خود باعث افت بیشتر فشار خون می شود. بنابراین مونیتورینگ دقیق فشار خون توسط شما ، هنگام مراقبت از این بیماران ، اقدامی ارزشمند خواهد بود. شخصی که در اثر مصرف ماده مخدر ، دچار حمله قلبی شده است ،ممکن است در اثر تضعیف ویا وقفه تنفسی هم دچار حمله قلبی شود.در اینجا نیز ،پیشگیری از حمله قلبی ، پیش از رسیدن به بیمارستان ،اقدام بسیار مفیدی خواهد بود.شما یا یک EMT-B دیگر باید برای بیمارانی که با سرعتی کمتر از ۱۰ بار در دقیقه تنفس می کنند یا فعالیت ذهنی ضعیفی دارند، تهویه کمکی برقرار کنید. همچنین غلظت های بالای اکسیژن مورد نیاز است.اگر وقفه تنفسی رخ دهد ، مراقبت مؤثر شما وگروه شما ممکن است از حمله قلبی پیشگیری کند.کارکنان ALS ،همراه خود ،آنتاگو نیست مواد مخدر ،یعنی نالوکسان (نارکان ) را دارند. در بیشتر موارد ،تنها یک دوز از آن ، اثرات مواد مخدر را برطرف می کند. البته این اتفاق همیشه با مواد مخدر جدید ،مثل ۳- متیل فنتانیل که بیش از ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ برابر قوی تر از هروئین است ،نمی افتد.

 

 

 

 

 

نکات مشابه

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکوی قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

درمان در خانه

سرم تراپی و تزریق سرم در منزل

ویزیت متخصص در منزل

futbalove dresy na predaj maglie calcio online billige fotballdrakter Billiga Fotbollströjor Barn billige fodboldtrøjer basketbalové dresy tanie koszulki piłkarskie maillot de foot personnalisé fussballtrikots günstig Fotbalove Dresy