جستجوی پزشکان

درمان داخل وریدی

درمان داخل وریدی
۱۳۹۷-۰۶-۲۱

درمان داخل وریدی

در به کار گیری درمان داخل وریدی (IV ) ،کار گروهی بین BLS و کارکنان ALS ،ضروری است . با توجه به حساسیت مسأله زمان در فراخوان های قلبی ،نقش شما در کمک به بیمار برای دریافت درمان IV با سرعت و آرامش هر چه بیشتر ،می تواند در تبدیل فراخوان به یک موفقیت ،نقش ایفا کند. اکنون که شما داروهای قلبی مختلف را فرا گرفته اید، مراحل آماده سازی بیمار برای درمان IV را خواهید آموخت .

انتخاب یک محلول IV 

در وضعیت پیش از بیمارستان ،محلول IV انتخابی معمولاٌ محدود به کریستالوئیدهای ایزوتونیک نرمال سالین ومحلول رینگرلاکتات است .( ۵%  دکستروز در آب ) هم ممکن است تجویز شود ،ولی غالباٌآن را برای تجویز دارو نگه می دارند ،چون که وجود دکستروز به طور بالقوه می تواند برسطوح آب والکترولیت در بدن تأثیر بگذارد . هرکیسه محلول IV در یک کیسه پلاستیکی استریل محافظت کننده ،پوشیده شده که آن را تا تاریخ انقضای مصرفش ،استریل نگه می دارد. هنگامی که پوشش نگه دارنده پاره وکنار زده می شود،محلول IV حدود ۲۴ ساعت دوام خواهد داشت .کف هر کیسه IV دو قسمت دارد. یک دیچه تزریق برای دارو ویک دریچه دسترسی برای اتصال به دست تجویز . دریچه دسترسی استریل به وسیله یک پوشش قابل برداشت محافظت می شود که نشانگر یک نقطه غیر قابل برگشت است – هنگامی که پوشش برداشته شود، محلول باید فوراٌ استفاده گردد ویا دور ریخته شود.کیسه های مایع IV در حجم های مختلفی وجود دارند .حجم هایی که به طور شایع در بیمارستان ها به کار می روند شامل ۱۰۰mI،  ۲۵۰mI، ۵۰۰mI ، ۱۰۰۰mI  هستند؛ حجم های شایع مصرفی در شرایط پیش از بیمارستان ۲۵۰mI،  ۵۰۰mI ، ۱۰۰۰mI هستند.

انتخاب یک ست تجویز 

یک ست تجویز ، اجازه می دهد مایع از کیسه IV وارد سیستم عروقی بیمار شود. همانند کیسه های مایع IV ، ست های تجویز IV هم تا زمانی که در بسته بندی محافظت کننده خود باقی بمانند، استریل هستند. هنگامی که از بسته بندی خود خارج می شوند،دیگر استریل بودن آنها قابل تضمین نیست . هر ست تجویز IV یک خارسوراخ کننده دارد که به وسیله یک پوشش پلاستیکی محافظت می شود. در اینجا نیز ، هنگامی که خار سوراخ کننده باز شود و حفاظی که کلاهک را احاطه می کند،شکسته شود، ست باید بلافاصله مورد استفاده قرار گیرد یا دور انداخته شود.اندازه های مختلفی از دست های تجویز برای شرایط و بیماران مختلف وجود دارند. ست های دریپ  یک عدد قابل مشاهده روی بسته بندی خود دارند،که نشانگر تعداد قطره هایی است که باید از روزنه بگذرد و وارد محفظه دریپ، شود تا معادل یک میلی لیتر از مایع شود. ست های دریپ ،در دو اندازه اصلی عرضه می شود:میکرو دریپ و ماکرودریپ .ست های میکرودریپ  ، اجازه عبور mI / (قطره) &tt  را از طریق روزنه کوچک وسوزن شکل به درون محفظه دریپ می دهد. میکرودریپ ها برای تجویز دارو  و یا مایع درمانی در اطفال بسیار مناسبند چون کنترل جریان مایع در آنها آسان است . ست های ماکرودریپ اجازه عبور tt/mI&

۱۰-۱۵ را از خلال منفذ بزرگ بین خار سوراخ کننده و محفظه دریپ می دهد. ست های ماکرو دریپ بهترین کاربردشان در جایگزینی سریع است ولی می توانند برای درمان نگهدارنده وست های IV باز نگهدارنده ورید (KVO )  نیز به کار روند.

آماده کردن یک ست تجویز  

بعد از انتخاب ست تجویز IV وکیسه محلول IV ، تاریخ انقضای مصرف محلول و شفافیت آن را چک کنید. آماده شوید که کیسه را به وسیله ست تجویز ، آنگونه که در بخش مهارت ۱-۶ آمده است ، سوراخ کنید.اگر نگوییم همه ولی بیشتر بیماران قلبی به IV لاین نیاز دارند چرا که نیاز فوری به دریافت دارو دارند. EMT-B هایی که سریعاٌ یک IV لاین تعبیه می کنند،به شکل مثبتی در نتیجه فراخوان تأثیر می گذارند.

خلاصه

چون تجویز تقریباٌ همه داروهای قلبی خارج از حوزه کار یک EMT-B است،یک آگاهی پایه و عملی از داروهایی که بیش از بقیه در مراقبت های قلبی اورژانس به کار می روند، این که چرا تجویز می شوند وچگونه به کار می روند، حائز اهمیت است. اکنون شما باید بذانید که مراقب چه چیزهایی باید باشید و چگونه باید افراد ACLS را بعد از این که هر یک از داروهاداده شد ، کمک کنید.شما باید با کاربردهای داروها ،اثرات ،شایع ترین دوزاژها وشیوه های تجویز آنها آشنا باشید. با این آگاهی ،شما قادر خواهید بود به گروه های ACLS کمک کنید وبه اتفاق یکدیگر جان بیماران را در حمله قلبی ناگهانی نجات دهید.

 

 

 

 

 

 

نکات مشابه

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکوی قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

درمان در خانه

سرم تراپی و تزریق سرم در منزل

ویزیت متخصص در منزل

futbalove dresy na predaj maglie calcio online billige fotballdrakter Billiga Fotbollströjor Barn billige fodboldtrøjer basketbalové dresy tanie koszulki piłkarskie maillot de foot personnalisé fussballtrikots günstig Fotbalove Dresy