جستجوی پزشکان

برخورد با موقعیت های احیاء

برخورد با موقعیت های احیاء
۱۳۹۷-۰۶-۲۱

برخورد با موقعیت های احیاء

این فصل تعدادی از شایع ترین موفقیت های احیاء را که شما با آنها برخورد خواهید کرد، شامل سکته ،برق گرفتگی ، صاعقه زدگی وصحنه های تصادفات بزرگ ، ارائه می کند.شما فرا خواهید گرفت که چگونه یک بیمار دچار سکته مغزی را با استفاده از دو معیار مختلف ، معیار کومای گلاسکو و معیار سکته مغزی سینسیناتی ، ارزیابی کنید . اورژانس های قلبی مربوط به دارو شرح داده می شوند واثرات ناشی از مصرف دوز های بیش از حد داروهای قانونی وغیر قانونی ، توضیح داده می شوند.اگر نگوییم هیچ ولی تعداد کمی از فراخوان های پیش از بیمارستان ، به طور %۱۰۰ از تظاهرات بالینی ذکر شده در متون درسی تبعیت می کنند. این فصل تعدادی از موفقیت های احیاء را که EMT-B ها ممکن است با آنها برخورد کنند، به همراه توصیه هایی مبنی بر این که چگونه انها می توانندبهترین همکاری را در راستای تلاش های مراقبتی ALS در مورد بیمار داشته باشند، ارائه می کند.

سکته یا حملات مغزی

برای سال ها ، حادثه مغزی عروقی (CVA)  اصطلاحی برای توصیف شرایطی است که از رسیدن کمتر از حد اکسیژن به مغز ودر نتیجه ایسکمی مغزی ناشی می شود. در برخی موارد ، CVA ناشی از انسداد در شریان یا کاهش در جریان خون است ، در حالی که در بقیه موارد ،مقصر یک خونریزی در درون یا پیرامون خود مغز است. اکنون ما می دانیم که این رخداد پزشکی اصلاٌ یک حادثه نیست . تا حد زیادی این واقعه قابل پیش بینی وتا درجات کمتری قابل پیشگیری است. در نتیجه این رخداد، اکنون یک سکته یا حمله مغزی نامیده می شود. در گذشته ،بیمار مبتلا به سکته مغزی ، به عنوان بیمار غیر اورژانس درمان می شد،با این تصور که آسیب وجود دارد وغیر قابل بازگشت است. چون هیچ امیدی به اصلاح آسیب وجود نداشت فکار زیادی برای بیمار انجام نمی شد،جز آن که به طور معمول به بخش اورژانس (ED ) بیمارستان برای تأیید تشخیص وبرنامه ریزی برای مراقبت های طولانی مدت بیمار ، منتقل می شد. توصیه های اخیر در درمان سکته مغزی ، در تصورات پیشین ، تغییرات اساسی ، ایجاد کرده اند. اکنون مردم می دانند که این پیشامد فاجعه بار و شایع به سرعت تشخیص داده می شود ودرمان هم به محض شروع علایم ،آغاز می گردد وبدین ترتیب آسیب های دایمی قابل اجتناب یا کاهش هستند. این مسأله به ویژه با توجه به حجم بزرگ مشکل ، دلگرم کننده است.سکته مغزی ،سومین عامل عمده مرگ ومیر در ایالات متحده در بین بالغین وعلت عمده ناتوانی طولانی مدت می باشد. تقریباٌ ۵۰۰/۰۰۰ آمریکایی ،امسال یک سکته مغزی خواهند داشت . برای بسیاری از آنها ، این اتفاق برای اولین بار رخ خواهد داد. برای بقیه ،یک اتفاق راجعه خواهد بود. در مجموعه حدود ۱۵۰/۰۰۰ نفر از این افراد خواهند مرد. با توجه به نبود فرصت های درمانی در گذشته ،تعداد کسانی که از این حادثه که عمیقاٌ زندگی را تغییر می دهد، زنده می ماندند، بسیاری از آنها دیگر قادر به راه رفتن یا برقراری ارتباط به شکل مؤثر نبودند، در حالی که بقیه حتی قادر به تغذیه یا انجام مراقبت های اساسی از خودشان نبودند.این امید وجود دارد که این سرگذشت غم انگیز ،بخشی از آینده نباشد. استفاده از ترمبو لیتیک ها ،برای اولین بار ابزاری در اختیار پزشکان قرار داده است تا به وسیله آن آسیب های نورولوژیک شایع در بین بیماران مبتلا به سکته مغزی را برطرف کنند یا کاهش دهند. تحقیق در حوزه عوامل محافظت کننده عصبی – که یک درمان هیجان انگیز ودر حال پیشرفت است، ادامه دارد. این عوامل ممکن است یک روز در کاهش بیشتر مرگ ومیر وعوارض ،کمک کننده باشند. همانطور که در گذشته اشاره شد، آسیب های نورولوژیک ناشی از یک سکته مغزی نتیجه دو مکانیسم مختلف است سکته های مغزی ایسکمیک ،ناشی از قطع جریان خون هستند واین به دلیل انسداد کامل یا نسبی یک شریان تغذیه کننده مغز است. تقریباٌ سه چهارم سکته های مغزی در این گروه جا می گیرند وبه طور شایع نتیجه یک لخته خون هستند که درون یک رگ خونی در مغز، بزرگ می شود(ترمبوز مغزی ) .قطع جریان خون همچنین می تواند ناشی از لخته هایی باشد که از نقطه ای دیگر در بدن منشأ گرفته اند ولی از طریق سیستم قلبی عروقی به حرکت در آمده ونهایتاٌ یک انسداد در مغز ایجاد می کنند(آمبولی مغزی ).سکته های مغزی هموراژیک هم ناشی از قطع جریان خون هستند، ولی در این مورد ، رخداد ایجاد کننده ،پارگی یک شریان مغزی ، چه بالاتر از سطح مغز وچه در درون مغز می باشد. به طور شایع ، این اتفاق از فشار خون بالا ناشی می شود.

 

 

 

 

 

 

نکات مشابه

آزمایش خون در منزل

آمبولانس خصوصی

اکوی قلب در منزل

اکو و نوار قلب در منزل

تزریقات در محل

تزریقات در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پزشکی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

گفتاردرمانی در منزل

کاردرمانی در منزل

درمان در منزل

رادیولوژی در منزل

سونوگرافی در محل

آزمایش خون در منزل

خدمات پرستاری در منزل

درمان در خانه

سرم تراپی و تزریق سرم در منزل

ویزیت متخصص در منزل

futbalove dresy na predaj maglie calcio online billige fotballdrakter Billiga Fotbollströjor Barn billige fodboldtrøjer basketbalové dresy tanie koszulki piłkarskie maillot de foot personnalisé fussballtrikots günstig Fotbalove Dresy